Acar Group Şirketlerinden Azim Kutu ve Ambalaj Birincil BRC Sertifikası Almaya Hak Kazandı

19/09/2020

BRC GLOBAL GIDA STANDARDI (British Retail Consortlum) NEDİR?

Birincil BRC sertifikası alan firmalar gıdaya direkt temas edebilen kutuları üretebilme yetkinliğine sahiptir. Bu yetkinlik sayesinde gıdaların streç, ambalaj veya herhangi bir koruyucuyla korunmasına gerek yoktur.

BRC ilk olarak 1998 yılında İngiliz Perakendeciler Birliği (BRC) tarafından Gıda Teknik Standardı olarak yayınlanmıştır. Standart, dünya çapında gıda tedarikçileri tarafından özellikle de İngiltere perakendecilerine ürün sağlayan kuruluşlar tarafından benimsenmektedir.

Standarda göre belgelendirme üreticilerin, marka sahiplerinin ve perakendecilerin kendi yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olurken nihai olarak da tüketicinin koruyucusu olur.

Standart özellikle; işletmede dökümante edilmiş ve etkin bir kalite yönetim sisteminin uygulanmasını ve fabrika çevre standartlarının, ürünlerin, süreçlerin ve personelin etkin bir şekilde kontrol edilmesini şart koşmaktadır.

Acar Grup olarak ailemizin bir parçası olan Azim Kutu ve Ambalaj’ı tebrik eder, başarılarının katlanarak artmasını temenni ederiz.